Периодът на развитие на човека от раждането му до първата година е толкво активен, че ще се повтори само още веднъж в живота, през пубертета.
Промените само за първите два месеца след раждането са толкова много, че спокойно можем да кажем, че бебето расте не с дни, а с часове.
Още от За родители
-
Защото родителството е споделено пътуване: „Ох, на мама!“ събра на едно място най-важните отговори за бременни, майки и татковци в НДК
-
От „не искам“ до „вкусно е“: Малките тайни на спокойното захранване
-
От първата усмивка до първата крачка: Как да подкрепим бебето в магията на движението
-
Как бащинството пренарежда мъжкия ум и защо това е добра новина за всички
Вече можем да си общуваме с него не само като разгадаваме плача, а като следим и за други знаци – търкане на очичките или скубане на ушите, когато му се спи.
Сукането вече не е неуверено и някак разсеяно, а напротив – съвсем целенасочено и носещо голямо удоволствие.
Сега вече може да наблюдавате и физиономията „пиян моряк“, сигурен знак, че бебето ви се е нахранило. Просто ще се отдели от гърдата или шишето и ще ви погледнете усмихнато-замечтано, сякаш вие сте кралицата на седемте морета, а той е прекалил с рома мореплавател.
Основното ви притеснение през този месец, освен коликите, е тънката бебешка кожа.
Вижте всички подробности във видеото горе >>
