-
13/15. Какви бяха българските ученици по време на соца
„Клас, стани, клас, мирно!“
Сутрин имаше дежурен учител и дежурни ученици, които ни посрещаха. Правеше се проверка за облеклото, за ноктите, косата, за носна кърпа и връзка – пионерска или чавдарска. Оставяхме си чантите и излизахме на двора на физзарядка. Всички спортуваха, няма болни, не болни. След това се правеше оборка на двора. После миене на ръце и в класните стаи.
Бие ли първият звънец, задължително всички са в стаята, приготвяха учебници, тетрадки и необходимите материали. За това следеше дежурен ученик по клас, редувахме се по пореден номер. Дежурният ученик стоеше на входа на вратата и когато другарката се зададеше, казваше: „Клас, стани, клас, мирно!“, и така стояхме прави, докато другарката влезе в стаята, остави си материалите на бюрото и каже „Седнете“.
Какви бяха българските ученици по време на соца
Още от галерии
Хороскоп за деня
Най-четени
- Ново международно признание за Георги Господинов
- Седмична нумерологична прогноза за 22 - 28 юни
- Седмичен хороскоп за 22 - 28 юни: Време за баланс и лично израстване
- Рачков изненада половинката си с огромен букет за рождения ѝ ден, тя му се обясни в любов
- Холивуд не прощава: 5 звездни приятелства, приключили с гръм и трясък
- Кейт Хъдсън и Хавиер Бардем с гореща целувка в Ню Йорк
