
Събуждате се и усещате гъделичкане в гърлото си. Главата ви боли. Леко сте раздразнени, докато приготвяте децата за училище и сами се обличате за работа. Междувременно точно под кожата ви се води епична война. Милиони клетки се борят и умират, за да можете да се оплаквате, докато излизате през вратата.
И така, какво точно представлява имунната ви система?
Още от Свободно време
-
От гардероба до checkout-а – дигитален стил преди офертата да изчезне
-
България на световната карта на съвременния танц: Как One Dance Festival променя правилата на играта
-
Вашият дом СЕГА е с нов облик: ТУК ви даваме няколко идеи за освежаване с креативност и стил
-
Тя има 3 гърди и е инфлуенсър: Докъде стига човешкото въображение (СНИМКИ)
Втора по сложност след човешкия мозък, имунната система е един от най-старите и най-важни аспекти на живота на Земята. Без нея ще умрете в рамките на няколко дни. Филип Детмер повежда читателите на пътешествие из крепостта на човешкото тяло и неговите защитни механизми. В нас бушува постоянна битка със смайващ мащаб. Всъщност през времето, за което сте прочели този текст, имунната ви система вероятно е идентифицирала и ликвидирала ракова клетка, която е започнала да расте в тялото ви.
Всяка глава разглежда отделен елемент на имунната система, включително защитни механизми като антитела и възпаления, както и заплахи като бактерии, алергии и рак. Детмер разкрива защо укрепването на имунната система всъщност е безсмислица; как паразитите се промъкват през защитните механизми на тялото ви, как работят вирусите и какво се случва в раните ви, когато се порежете.
Великолепно илюстрирано задълбочено изследване на имунната система, което завинаги ще промени начина, по който мислите за тялото си.
„Наистина блестящо въведение в огромната система на човешкото тяло за борба с инфекциите и други заплахи.“ - Джон Грийн, автор на бестселър №1 на „Ню Йорк таймс“ „Вината в нашите звезди“
„Чете се като увлекателен научнофантастичен роман... възхитително удоволствие за любопитните...“ - Тим Ърбан, създател на „Wait But Why“