След месеци на догадки: Джейми Дорнан ще изиграе новия Арагорн във „Властелинът на пръстените“

След месеци на догадки: Джейми Дорнан ще изиграе новия Арагорн във „Властелинът на пръстените“
Снимка: Getty Images

Една от най-емблематичните роли във фентъзи киното получава ново лице – и това вече предизвиква вълна от реакции сред феновете. Джейми Дорнан ще се превъплъти в легендарния Арагорн в предстоящия филм от вселената на "Властелинът на пръстените".

Новината беше обявена по време на CinemaCon в Лас Вегас и бързо се превърна в една от най-обсъжданите теми сред почитателите на филма.

Във филма Дорнан ще изиграе Страйдър – мистериозния скиталец, известен още като Арагорн, водач на северните дунадани. Така той стъпва в обувките на Виго Мортенсен, чиято интерпретация се превърна в емблема за цялото поколение фенове.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by JOE.ie (@joe.ie)

Решението за нов актьор не е случайно – още по-рано режисьорът Анди Съркис потвърди, че в този предисторически проект ролята ще бъде поверена на ново лице.

Сюжетът на „The Hunt for Gollum“ се развива между събитията от The Hobbit: An Unexpected Journey и класическата трилогия. Историята проследява опасната мисия на Арагорн и Гандалф, които тръгват по следите на Голъм, за да разкрият истината за пръстена на Билбо – артефакт, който по-късно ще се окаже Единственият пръстен.

Филмът събира впечатляващ актьорски състав. Иън Маккелън се завръща като Гандалф, а Илайджа Ууд отново ще видим като Фродо.

Самият Съркис не само режисира, но и отново ще се превъплъти в Голъм – роля, която го превърна в легенда още от филмите на Питър Джаксън.

Към познатите лица се присъединяват и нови – Кейт Уинслет с изцяло нов персонаж, Лио Уудал като дунадана Халвард, както и Лий Пейс, който отново ще влезе в ролята на елфа Трандуил.

Интересното е, че това не е единственият проект от вселената на Толкин, който ни очаква. Подготвя се и втори филм с работно заглавие The Lord of the Rings: Shadow of the Past, зад който стоят имена като Стивън Колбер.

Премиерата на „The Hunt for Gollum“ е насрочена за 17 декември 2027 г., а очакванията вече са повече от високи.

 

След месеци на догадки: Джейми Дорнан ще изиграе новия Арагорн във „Властелинът на пръстените“

От Холивуд

Известни

След месеци на догадки: Джейми Дорнан ще изиграе новия Арагорн във „Властелинът на пръстените“

Една от най-емблематичните роли във фентъзи киното получава ново лице – и това вече предизв...

Хороскоп за деня

Магическата топка
Попитай Магическата топка
Каква си според асцендента си
Каква си според асцедента си
Виж Съновника на Edna
Съновник
Виж Тайна на деня
Тайна на деня
Изтегли Късмет на деня
Късмет на деня
Изтегли Карта Таро на деня
Карта Таро на деня

Edna пита

Оферти