След близо 34 години брак Барак и Мишел Обама доказват, че любовта им е също толкова силна, колкото и в началото. В най-личното си съвместно интервю досега бившият американски президент и съпругата му си припомнят първите си срещи, началото на връзката си и признават, че не могат да си представят живота един без друг.
Поводът за откровения разговор пред списание PEOPLE е откриването на Президентския център „Обама“ в Чикаго – градът, в който двамата се запознават, създават семейство и отглеждат дъщерите си Малия и Саша.
Мишел с усмивка си спомня за първите им романтични срещи, когато Барак живеел в скромен апартамент на 53-та улица.
„Нямаше климатик. Прозорците бяха постоянно отворени, а съботните вечери бяха шумни. Често ходехме до Baskin-Robbins за сладолед. Именно там беше и първата ни целувка“, разказва тя.
Барак допълва, че двамата са седели на бордюра пред магазина, а днес на това място дори има паметна плоча.
Бившият президент признава, че още в самото начало е разбрал, че Мишел е специална.
„Почти веднага разбрах, че това е жена с изключителен характер, ценности, интелект и почтеност. Самото присъствие до нея ме направи по-добър човек. И до днес е така“, казва той.
По думите му именно Мишел е дала стабилната основа, върху която са израснали двете им дъщери.
На въпроса дали бракът им е бил равностоен, Барак се шегува, че той е получил повече от тази връзка, отколкото съпругата му. Мишел обаче не е съгласна.
„Ние се допълваме. Аз вероятно щях да остана в Чикаго и пак щях да имам прекрасен живот, но той щеше да бъде много по-малък. Благодарение на съпруга ми започнах да мисля по-мащабно за възможностите си. Той ми даде смелостта да направя повече с дипломата си по право от Харвард, отколкото просто да бъда адвокат“, споделя тя.
Мишел признава още, че през всички трудности Барак винаги е бил човекът, който ѝ е давал сигурност.
„Той винаги ми казваше: „Аз съм до теб.“ Независимо от възходите и паденията, знаех, че мога да разчитам на него.“
Барак от своя страна не пропуска да подчертае колко важна е ролята на съпругата му в живота му.
„Тя ме държи здраво стъпил на земята. Тя е моята опора. И мисля, че всичко се получи повече от добре“, казва с усмивка той.
Двамата не крият, че след почти десетилетие извън Белия дом се радват на нов етап от живота си. Макар вече да не са под светлината на политическите прожектори, продължават да работят по обществени каузи чрез своята фондация и открития Президентски център в Чикаго.
Любовната история на Барак и Мишел Обама остава една от най-вдъхновяващите сред световните политически двойки – история, започнала с един сладолед, първа целувка на бордюра пред малък магазин и превърнала се в партньорство, което продължава повече от три десетилетия.
Прочети още:
- След слуховете за развод: Барак и Мишел Обама на яхта със Спилбърг (СНИМКИ)
- Майчината мъдрост на Мишел Обама… която дъщерите ѝ игнорират
- Мишел Обама призна - ходи на терапия! Коментира и брака си
- Мишел Обама проговори за развода: Не мога да се оправдавам с нищо!
