Уикендът на триумфа: Стилияна Николова първа в Европа, Никола Цолов първи във Формула 3

Изключителен уикенд и голяма гордост за България в спорта ни подариха Никола Цолов и Стилияна Николова. Никола Цолов стана първия българин, спечелил Формула 3, което все повече го приближава до участие във Формула 1, а Стилияна Николова триумфира на Европейското първенство по художествена гимнастика със златен медал и първо място!

Стилияна Николова „наследи“ европейската титла, след като през изминалата година тя беше за другата ни представителка Боряна Калейн.

Тя спечели със страхотна преднина пред втората София Рафаели от Италия.

Българката спечели безапелационно с 4 точки разлика от втората състезателка.

Никола Цолов записа 12-о време в квалификацията и потегли от полпозишън заради обърнатия ред в спринтовата надпревара. На старта Цолов тръгна отлично, а Тим Трамниц се справи с Лорънс ван Хулен на първия завой за второто място. След това последва истински хаос с голяма катастрофа във втората част на колоната.

В резултат цели петима пилоти отпаднаха, а това доведе и до червен флаг. Всички се насочиха към бокса, където прекараха около 20 минути. В крайна сметката състезанието беше подновено зад кола за сигурност. Никола направи отличен рестарт и отново дръпна на първата позиция. Малко по малко той продължи да трупа преднина, като тя мина 3 секунди и половина пред Трамниц.

След безгрешно каране в спринтовата дистанция от 23 обиколки Никола Цолов прекоси финалната линия първи с над 4 секунди преднина.

Щастливи и горди сме от победите на нашите спортисти и им желаем все повече успехи на световната сцена!