Стефани Тонева
Актрисата Яна Маринова сподели дълга и емоционална житейска история, оцветена в детайли и неподозирани до момента факти, преживявания, някои от които оставили своя болезнен отпечатък до днес.
Тя успя да разчувства, но същевременно с това да повдигне редица въпроси от страна на симпатизантите си с редове, поместени в официалния й профил във Фейсбук. Ярки и драматични се оказаха откровенията за нейната първа среща със света на изкуството – глад за сметка на театрален билет.
“Понякога си мисля как съдбата много хитричко ме примами и хлъзна по пързалката. Да, вярно е, от 6-годишна майка ми ме водеше по театри, оперети и балет. Купуваше билети за всичко възможно и после цял месец гладувахме до следващата ѝ учителска заплата. Но на около 14, когато се развилня мутро-барока и 2 милиона можещи и знаещи логично се изнесоха от България, а останалите тук, с висше образование караха таксита или сервираха по ресторантите - тогава и аз загрях, че да, майка ми и баща ми са много учени, ама аз все съм гладна. Та, приютих се при заможните роднини и си втълпих, че да изкарвам парите си с работа в ресторант е единственият възможен вариант за реализация. Пък и те, богатите роднини, нали знаете, че често така действат - убеждават те, че други шансове нямаш. Но да се върна, защо ме подхлъзна съдбата. Когато от един кастинг за масовка ме избраха за първата ми роля в сериал, това, което си мислех беше - искам един ден, като мина по улиците и бабите по пейките да кажат "Ето я народната артистка". И като ми хареса, и като взе да трябва да правя в ролите си всичко, което от дете ми се е случвало, и малко по малко започнах да проумявам какво съм щяла да изхвърля на боклука”, споделя звездата от “11А”, “Привличане” и “Диви и щастливи”.
По това време тя решава да вземе нещата в свои ръце. Започва да наваксва изпуснатите класически изкуства, които остават на заден план през седемте години, които прекарва в ресторантьорския бранш.
Това, което обърква Яна по пътя е лошата среда, бунтарският дух и онова вътрешно чувство за собствена и търсена справедливост. Тя се озовава в осъзната в бездна, от която бягството е единственият правилен ход.
“Но изведнъж започна да не е толкова забавно. Постепенно стената от бетон, която бях изградила около себе си, за да оцелявам, започна да се разпада. Спрях да понасям насилието, безчеститието и измяната, с които иначе бях свикнала. Преди бях все ядосана без дори да знам, че е така, защото се биех по улиците и си го изкарвах. Редовно ходех с разбит нос или разкъсана дрехи. Биех се с мъже и понякога побеждавах, но понякога и ме пердашеха. Не съм посягала на момиче или жена. Добре де, ама вече ме разпознаваха, не ставаше да се "лекувам" с шамари. Да, "изливах" през ролите, но там пък често затъвах още повече в собствените си демони... И сега си давам сметка - в началото, с онази първа роля, онзи отгоре добре ме подмами, че ще е само веселото и забавното. Иначе с тогавашния си акъл никога нямаше да се вържа да прогледна и да ме боли душичката така от случващото се в света в момента. Особено като знам, че тази болка ще е до края на живота ми. Но пък... Нали от дете съм калена да нося на болка”, допълва артистката.
Публикацията й събира над 7 000 реакции за по-малко от 24 часа, а коментарите са стотици. Някои от тях са на познати имена.
“Много те обичам, момиче”, пише режисьорката Зорница-София. Създателката на “Майка” и “Воевода” е близка до Маринова и неведнъж е демострирала своите подкрепа и уважение. “Големият и фатален проблем на актрисите е възрастта.
“Зрелият” сексапил не работи”, пише актьорът, режисьор и художник Максим Генчев.
Прочети още:
- Никола стана на 23 г.! Вижте сина на Яна Маринова Яна Маринова разкри щастливата си любовна история (СНИМКИ)
- Яна Маринова: “Семейството не може да се справи само с възпитанието на дете” (ВИДЕО)
- Прелестната Яна Маринова на 46: Вижте колко сладко дете е била!
