Цветана Манева откри фестивала Арт Будилник, който стартира понеделник в Перник.
На сцената тя застана редом до Александър Сано, Петър Тълцев, Александър Евгениев и Петър Антонов в спектакъла „За любовта – мъжката версия“. Препълнен салон. Нито едно свободно място. И емоции, които не търсеха думи, защото вече бяха намерили дом.
Момчетата говореха за любовта така, както я виждат мъжете – понякога плахо, понякога дръзко, понякога с хумор, понякога с болка. Разкази за страхове, за отсъствия, за несбъднати очаквания и редките моменти, в които любовта остава. Истинска.
А Цветана… тя обобщаваше всичко. С няколко изречения, с един поглед, с онази мъдрост, която идва само от преживяно. „Любовта е най-великото чувство, но не е за всеки“ – не като присъда, а като истина, която освобождава. Защото любовта не е украса на живота, а неговото най-голямо изпитание.
Програмата на фестивала продължава до края на седмицата с разнообразни културни събития, сред които концерт на Веселин Маринов (11.02), прожекция на филма “Заведи ме вкъщи” (12.02), спектакъла “Госпожите” (13.02), концерт на Богдана Карадочева и Стефан Димитров (14.02) и представяне на най-обичаните романи на Георги Бърдаров (15.02). Всички събития, част от Арт Будилник, са с вход свободен.
Прочетете още:
- Родена да омагьосва: 9 неща, които не знаете за голямата Цветана Манева
- На крачка от Холивуд: Защо Цветана Манева не стана момиче на Бонд, въпреки че можеше?
- "Заради него продължавам да живея" - великата любовна история на Цветана Манева и Явор Милушев
