„Не си достатъчно красива“: Лиса Кудроу разкри болезнените думи, които чула преди „Приятели“

Днес трудно можем да си представим „Приятели“ без ексцентричната, забавна и неповторима Фийби Бюфе. Но преди Лиса Кудроу да се превърне в една от най-разпознаваемите телевизионни актриси в света, Холивуд съвсем не бил убеден, че за нея има място на малкия екран.

Лиса Кудроу
Снимка: Gulliver/Getty Images

В ново интервю за The Hollywood Reporter 63-годишната актриса прави изненадващо признание за началото на кариерата си. По думите ѝ тогава ѝ било казано директно, че няма визията, която телевизионните продуценти търсят за постоянните женски роли в ситкомите.

„Не изглеждах като жените, които получаваха постоянни роли в ситкомите“, признава Кудроу.

И това далеч не било просто усещане от нейна страна.

„Казаха ми: трудно е, защото не си прекрасна“

Кудроу разказва, че по онова време индустрията търсела много конкретен тип жени – красиви, привлекателни и „сладурски“. А тя не се вписвала в тази представа.

„Казаха ми: „Много е трудно, защото не си прекрасна, а те искат прекрасни жени“, спомня си актрисата.

Реакцията ѝ обаче е далеч от това, което бихме очаквали.

Вместо да се възмути, младата тогава Лиса приела думите като част от реалността на професията.

„Добре… Не мисля, че това е нелепо. Разбирам го. Освен това не е само как изглеждаш, а и как се държиш. Аз не съм „сладка“. И, Боже, не исках да бъда сладка“, казва тя.

Думи, които днес звучат почти невероятно, като се има предвид какво се случва само няколко години по-късно.

После идва Фийби

лиса кудроу дженифър анистън кортни кокс
Снимка: Getty

През 1994 г. Лиса Кудроу получава ролята, която променя живота ѝ – тази на Фийби Бюфе в „Приятели“.

Сериалът се излъчва в продължение на 10 сезона – до 2004 г., а Фийби се превръща в един от най-обичаните му персонажи.

Странната ѝ логика, неподражаемият хумор, песните с китара и абсолютното нежелание да прилича на когото и да било превръщат героинята в телевизионна икона.

И точно качествата, заради които Кудроу не се вписвала в представите на Холивуд, в крайна сметка се оказват част от нейния най-голям успех.

Но дори „Приятели“ не премахват несигурността

Оказва се, че успехът на сериала не е сложил веднага край на чувството, че актрисата остава встрани.

Кудроу вече е разказвала, че по време на годините в „Приятели“ понякога се чувствала пренебрегната.

В интервю за британския The Independent тя дори си спомня болезненото усещане: „Никой не се интересуваше от мен.“

По думите ѝ в части от агенцията, която я представлявала, я наричали просто „шестият приятел“ – сякаш останалите петима са истинските звезди, а тя просто е имала късмета да бъде сред тях.

„Нямаше визия за мен и нямаше очаквания каква кариера бих могла да имам“, разказва Кудроу.

Отношението било по-скоро: „Леле, какъв късмет има, че попадна в този сериал.“

А историята реши друго

Лиса Кудроу
Снимка: Getty Images

Повече от три десетилетия след премиерата на „Приятели“ тези думи звучат по съвсем различен начин.

Лиса Кудроу не просто остава в сериала. Тя създава персонаж, който поколения зрители продължават да обичат и цитират.

Фийби никога не беше „типичната красавица“ на ситкомите. Не беше и жената, която се опитва да се впише. Именно в това беше нейният чар.

А може би и най-хубавата ирония в историята на самата Лиса Кудроу е точно тази – индустрията първо ѝ казва, че няма „правилната визия“, а после милиони зрители по света я обикват именно защото не прилича на никого другиго.

Понякога онова, което някой определя като недостатък в началото на пътя ти, се оказва точно причината един ден да бъдеш незабравим.

Добави ни в предпочитани източници в Google

Прочетете още: 

Хороскоп за деня

Магическата топка
Попитай Магическата топка
Каква си според асцендента си
Каква си според асцедента си
Виж Съновника на Edna
Съновник
Виж Тайна на деня
Тайна на деня
Изтегли Късмет на деня
Късмет на деня
Изтегли Карта Таро на деня
Карта Таро на деня

Edna пита

Оферти