На 7 юли рожден ден празнува една от най-талантливите и харизматични актриси на българската сцена – Силвия Петкова. Личния си празник посреща на място, което обича от дете - край брега, под звуците на вълните и „прегърната“ от слънчевите лъчи, семейството и приятелите си. Подаръкът, който прави сама на себе си, за да отбележи своя 39-ти рожден ден е кратка почивка в Приморско, курорта който посещава почти всяка година.
Актрисата е родена през 1987 г. в София, още от ранна възраст знае, че бъдещето ѝ е свързано с театъра. След като завършва Националната гимназия за древни езици и култури „Константин-Кирил Философ“, продължава образованието си в НАТФИЗ, където учи актьорско майсторство в класа на проф. Маргарита Младенова и Иван Добчев. Още с първите си сценични изяви впечатлява с естественото си присъствие и силната емоционалност, а днес е сред най-разпознаваемите лица в българските театър, кино и телевизия.
През годините се утвърждава като жена с впечатляваща лекота в превъплъщенията – както на театралната сцена, така и пред камерата. Голямата популярност идва с ролята на учителката по литература г-жа Димитрова в тийн сериала „Революция Z“, където печели симпатиите на зрителите със своята естествена игра. По-късно затвърждава позициите си с образа на Кера в хитовия сериал „Пътят на честта“ – една от най-запомнящите се роли в телевизионната ѝ кариера. На театралната сцена Силвия е неизменна част от репертоара на Театър „София“, където участва в постановки като „Тирамису“, „Напразни усилия на любовта“, „4 стаи“, „Скачай“ и „Пипи Дългото чорапче“.
Снима се в редица филми и сериали, сред които „Под прикритие“, „Пепел върху слънцето“, „Децата на Бендида“, „Опасни шматки“ и други продукции, доказвайки, че с еднаква лекота се справя както с драматични, така и с комедийни образи.
Именно тази способност да бъде различна във всяка своя роля я превръща в една от най-ценените актриси на своето поколение.
Никога не е криела, че за нея любовта е едно от най-важните неща в живота. Макар да е свикнала със светлините на прожекторите, тя винаги е пазила най-съкровените си чувства далеч от показност, предпочитайки отношенията ѝ да говорят сами за себе си. Най-голямата любов в живота ѝ дълги години е режисьорът Зоран Петровски. Любопитното е, че преди да станат двойка, двамата са близки приятели в продължение на почти десет години. Именно това здраво приятелство постепенно прераства в силна любов, която ги събира не само в живота, но и в професионален план.
От връзката им се ражда синът им Сива – човекът, когото и двамата определят като най-голямото си щастие. През 2022 г. Силвия и Зоран изненадват почитателите си с новината, че поемат по различни пътища. Раздялата им обаче преминава без скандали и взаимни обвинения. Напротив – двамата неведнъж са показвали, че могат да бъдат истински екип в най-важната си роля – тази на родители. И до днес те запазват добри отношения и често се събират за специалните моменти в живота на сина си, доказвайки, че уважението може да остане дори когато любовната история приключи.
След окончателния край тя избира да не прави компромиси със себе си и не търси връзка на всяка цена. Актрисата откровено споделя, че предпочита да бъде сама, отколкото с неподходящ човек, и че е готова да отвори сърцето си само ако срещне мъж, който истински да я впечатли.
Днес гледа напред с усмивка. Между театъра, снимките и грижите за сина си тя продължава да вярва, че любовта идва тогава, когато човек най-малко я очаква. А дотогава най-голямата ѝ опора остават семейството, приятелите и професията – трите неща, които неизменно ѝ дават сили да върви напред.
Прочети още:
- С варицела, но отличник по настроение: Синът на Силвия Петкова завърши трети клас
- Щуро лято и нов дом за актрисата Силвия Петкова (СНИМКИ)
