Тенис звездата на България на 27 - честит рожден ден, Гришо!

Снимка:

Днес своя 27-ми рожден ден празнува един от най-добрите ни спортисти и най-успешният тенисист на България - Григор Димитров!

Той е носител на шампионските титли на Уимбълдън и Откритото първенство на САЩ през 2008 г. за юноши. Негов треньор като малък е баща му Димитър Господинов Димитров.

Григор Димитров показа щури танцови умения и разсмя всички

I wish I could stretch out my vacation

A post shared by Grigor Dimitrov (@grigordimitrov) on

Григор започва да играе тенис на пет години, като любимите му настилки са хард и трева. Състезава се за отбора на България за Купа Дейвис от 2008 г., като в актива му има общо 20 победи и 4 загуби.

Жените в живота на Григор Димитров

В началото на годината, Григор Димитров влиза за пръв път в топ 100 на световната ранглиста на ATP. През юни Гришо става първият българин, достигнал до финал на ATP World Tour турнир – на двойки в Ийстбърн, с партньор италианеца Андреас Сепи.

I'm having a good day, are you?🙃

Димитров е безспорно най-успешният тенисист в историята на българския тенис, като към момента е спечелил няколко титли на ниво АТР, достигал е до полуфинал в турнир от Големия шлем, а най-доброто му класиране в ранглистата е №8.